Stolik dębowy FOLK zakopiański 110x65

Wymiary: 110x65, wysokość 45cm (wymiary na zamówienie)
Kolor: Palisander / wenge

Mała ława w stylu zakopiańskim

Ława w stylu zakopiańskim powstała z połączenia dwuch stylów - stylu loftowego (surowej i prostej konstrukcji stalowej) oraz ciepłego naturalnego, drewna litego, pokrytego tradycyjnym wzorem geometrycznym, charakterystycznym dla Zakopanego. Wzór inspiroany jest zdobieniami mebli powstalymi w okresie ok 1920 roku. 

Styl zakopiański

W meblarstwie styl zakopiański jest uznawany za jeden z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych stylów w Polsce. Jest on ceniony za swoją tradycyjną urodę i funkcjonalność, a także za swoje związki z kulturą i historią regionu.

Styl zakopiański w meblarstwie jest charakterystyczny dla regionu Zakopanego w Polsce i jego kultury ludowej. Jest to styl, który łączy elementy tradycyjnego ludowego wzornictwa z nowoczesnymi rozwiązaniami i funkcjonalnością. Meblo-twórcy w Zakopanem często używają naturalnych materiałów, takich jak drewno, skóra i wełna, aby stworzyć meble o ciepłej i przytulnej atmosferze.

Styl zakopiański jest szczególnie znany z mebli o oryginalnych, rzeźbionych zdobieniach i zaokrąglonych kształtach. Typowe elementy tego stylu to drewniane krzesła i fotele, łóżka i sofy z wyrazistymi, rzeźbionymi elementami oraz stoliki i komody z wyrafinowanymi, geometrycznymi motywami.

Wróć