Przykładowy stolik ze wzorem w stylu marokańskim
+

Stoliki kawowe na zamówienie i nie tylko...

Specjalizujemy się w tworzeniu wyjątkowych ekskluzywnych stolików kawowych, jednak staramy się wykonywać również inne niepowtarzalne meble - konsole, biurka, toaletki, siedziska itp. Projekty, które realizujemy, są odzwierciedleniem kreatywności naszych klientów. To oni decydują o ostatecznym wyglądzie stolika, ławy, konsoli czy innego mebla. Wykonujemy meble o dowolnych wymiarach i kolorystyce. Jeśli chcesz aby Twój stolik posiadał jedyny w swoim rodzaju wzór - zaprojektujemy go dla Ciebie!
Napisz lub zadzwoń i przedstaw nam swoją wizję, a my ją zrealizujemy.
Wzory możemy opracować na podstawie dostarczonego szkicu, rysunku technicznego, zdjęcia lub modelu 3D.
W tej kwestii mamy pełną dowolność.

email:info@wyjatkowestoliki.pl

Moglibyśmy śmiało nazwać to tutorialem - Jak odmienić zniszczony stolik kawowy kupiony w IKEA.

Przykładem na naszą elastyczność jest nietypowe zamówienie złożone przez naszą klientkę, Panią Ewelinę.
Otóż była ona posiadaczką dosyć wiekowego stolika zakupionego w sieci IKEA, dokładnie stolik kawowy LACK z półką na czasopisma. Można rzec tani, ładny stolik o ponadczasowym designie. Stolik wiele przeszedł i nadawał się do wyrzucenia. Miał zniszczony blat, konkretnie to wybrzuszenia po zalaniu, zarysowania, przetarcia itd. Ze względu na materiały użyte do produkcji, nie dało się już tego uratować. Biorąc pod uwagę że cała konstrukcja stolika jest stabilna, postanowiliśmy wykonać sprytną nakładkę na istniejący blat. Pobraliśmy bardzo dokładne wymiary i przystąpiliśmy do pracy. Bazą naszego nowego blatu stolika było drewno olchowe.

Uwaga!
Trzeba pamiętać że tylko sezonowane i dobrze wysuszone drewno nadaje się do produkcji blatów i stolików! W przeciwnym wypadku blat może się wykręcić lub w procesie wysychania po prostu popęka.

Wykonaliśmy solidną ramę i osadziliśmy w niej blat. I tu czegoś nam brakowało :)
Jako że była to jedna z pierwszych naszych realizacji chcieliśmy dać coś więcej od siebie, tak aby stolik stał się czymś niepowtarzalnym, a nie tylko stolikiem z drewnianym blatem. Jako że rodzina Pani Eweliny uwielbia podróżować, czego dowodem są różnego rodzaju pamiątki z wycieczek, postanowiliśmy nadać blatowi pewien podróżniczy charakter. Powstał projekt z użyciem Kalendarza Majów. Zachwycona pomysłem Klientka zaakceptowała nasz projekt, a my przystąpiliśmy do pracy. Cały wzór zaprojektowany został na komputerze i przeniesiony na drewno przy użyciu maszyny CNC. Po 9 godzinach frezowania i ponad 12 godzinach obróbki ręcznej, mieliśmy już gotowy blat. 3 przymiarki później blat został osadzony na wspomniany wcześniej stolik kawowy LACK z IKEA. W ten sposób nasza Klientka zyskała niepowtarzalny, nietuzinkowy stolik do salonu na który każdy zwróci uwagę, a my radość z bardzo udanej realizacji. Efekty naszej pracy możecie Państwo ocenić sami oglądając krótki materiał filmowy i kilka końcowych fotografii.