Kalendarz Majów Stolik

Kalendarz Majów, Sun stone, Kamień słońca, Piedra del Sol

Kalendarz Majów, Kamień słońca

Kalendarz Majów znany inaczej jako „Aztec sun stone - Kamień słońca” - kamienny dysk odkryty w XVIII wieku w rejonie Templo Mayor w Meksyku. Kalendarz Majów Mierzy 358 cm średnicy, 98 cm grubości i waży 24 tony. Do końca nie wiadomo do czego konkretnie służył. Ze względu na pewnie charakterystyczne symbole, naukowcy uznali, że kalendarza Majowie mogli używać do odliczania „pewnego okresu”, że mogła być to pewna forma kalendarza, wyznaczająca pewne wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości i wydarzenia, które nadejdą. Według pewnych ustaleń kalendarz reprezentuje przekonanie Azteków, że wszechświat przeszedł już przez cztery światowe stworzenia, które wszystkie zostały zniszczone. Jesteśmy teraz w piątym stworzeniu, które jest skazane na zniszczenie przez trzęsienia ziemi. Oczywiście nam znany Majański kalendarz mógł spełniać funkcję kamiennego ołtarza ofiarnego, do składania ofiar bogu słońca.

Kalendarz Majów jako stolik kawowy

Kalendarz majów, jako wzór graficzny, jest niezwykle piękna i ciekawą formą plastyczną. Przekłada się na jego wyjątkową dekoracyjność. Jego walory artystyczne można podkreślić odpowiednim oświetleniem. Z tego też powodu, postanowiliśmy wykorzystać wzór kalendarza Majów, do stworzenia projektu stolika. Tak powstał nasz pierwszy projekt na bazie stolika IKEA. Szerzej opisany projekt znajduje się pod wskazanym linkiem: Przemiana stolika IKEA LACK. Misternie utkany aztecki wzór, w połączeniu z naturalnym drewnem, wpisuje się w wystrój każdego wnętrza. Stolik kalendarz Majów, w nowoczesnych wnętrzach, będzie kontrastem dla prostych i oszczędnych form, doda charakteru, ociepli wnętrze. We wnętrzach tradycyjnych, kalendarz majów będzie znakomitym dopełnieniem. Stolik kawowy - kalendarz Majów w naszym wydaniu to połączenie nowoczesnej formy, loftowej konstrukcji i naturalnego rzeźbionego drewna. To piękny eksponat, który trafi w najbardziej wyrafinowany gust i najbardziej wyszukane wnętrze.

Kalendarze Majów w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdują się stoły, ławy i stoliki kawowe, z kalendarzem Majów, w różnych wielkościach, formach i wielu wariantach wykończenia. Podstawowym elementem wystroju każdego wnętrza jest stół, ława lub stolik kawowy. To wokół nich toczy się nasza codzienność. Meble wybierane są ze względu na dostępną przestrzeń we wnętrzu oraz funkcję, jaką będą pełnić. W naszej ofercie znajdują się obecnie dwa wzory Kalendarza majów do wyboru: graficzny płaski lub PREMIUM płaskorzeźbiony. W obu przypadkach Kalendarz majów możemy dowolnie modyfikować.

Kalendarz majów na półkę lub komodę

Kalendarz Majów, Sun stone - Kamień słońca, Piedra del Sol

Kalendarz Majów pod kątem plastym jest bardzo pięknym elementem dekoracyjnym. Wielowarstwowa płaskorzeźba będzie się pięknie prezentowała na Twojej ścianie, komodzie lub półce.
Kalendarz Majów jest znakomitym symbolem upływającego czasu. Nikt nie przejdzie obok niego obojętnie.
Kalendarze wykonujemy głównie z drewna dębowego.