Kalendarz Majów Stolik

Kalendarz Majów, Sun stone, Kamień słońca, Piedra del Sol

Cena: od 2100 zł + koszt wysyłki

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stolik na zamówienie z motywem kalendarza Majów. Nasze produkty są wykonywane na zamówienie, zgodnie z wskazanymi wymiarami, kolorystyką oraz sposobem wykończenia. Każdy stolik jest unikatowy i charakteryzuje się wysoką jakością wykonania.

Jeśli poszukujesz niebanalnego elementu dekoracyjnego, który wprowadzi egzotyczną atmosferę do Twojego wnętrza, to nasz kalendarz Majów stolik będzie idealnym wyborem. Motyw kalendarza Majów to nawiązanie do starożytnej kultury Meksyku, która fascynuje i inspiruje swoją mistyczną aurą.

Dzięki naszym stolikom z motywem kalendarza Majów lub Azteków, Twój dom nabierze nowego charakteru, a Ty będziesz miał okazję cieszyć się oryginalnym meblem, który wyróżni Twoje wnętrze spośród innych. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i zamówienia stolika na wymiar z motywem kalendarza Majów już dziś!

 

Ławy do salonu z motywem kalendarza Majów

Kalendarz Majów, Kamień słońca

Kalendarz Majów znany inaczej jako „Aztec sun stone - Kamień słońca” - kamienny dysk odkryty w XVIII wieku w rejonie Templo Mayor w Meksyku. Kalendarz Majów Mierzy 358 cm średnicy, 98 cm grubości i waży 24 tony. Do końca nie wiadomo do czego konkretnie służył. Ze względu na pewnie charakterystyczne symbole, naukowcy uznali, że kalendarza Majowie mogli używać do odliczania „pewnego okresu”, że mogła być to pewna forma kalendarza, wyznaczająca pewne wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości i wydarzenia, które nadejdą. Według pewnych ustaleń kalendarz reprezentuje przekonanie Azteków, że wszechświat przeszedł już przez cztery światowe stworzenia, które wszystkie zostały zniszczone. Jesteśmy teraz w piątym stworzeniu, które jest skazane na zniszczenie przez trzęsienia ziemi. Oczywiście nam znany Majański kalendarz mógł spełniać funkcję kamiennego ołtarza ofiarnego, do składania ofiar bogu słońca.

 

Kalendarz Majów na ścianę

Kalendarz Majów jako stolik kawowy

Kalendarz majów, jako wzór graficzny, jest niezwykle piękna i ciekawą formą plastyczną. Przekłada się na jego wyjątkową dekoracyjność. Jego walory artystyczne można podkreślić odpowiednim oświetleniem. Z tego też powodu, postanowiliśmy wykorzystać wzór kalendarza Majów, do stworzenia projektu stolika. Tak powstał nasz pierwszy projekt na bazie stolika IKEA. Szerzej opisany projekt znajduje się pod wskazanym linkiem: Przemiana stolika IKEA LACK. Misternie utkany aztecki wzór, w połączeniu z naturalnym drewnem, wpisuje się w wystrój każdego wnętrza. Stolik kalendarz Majów, w nowoczesnych wnętrzach, będzie kontrastem dla prostych i oszczędnych form, doda charakteru, ociepli wnętrze. We wnętrzach tradycyjnych, kalendarz majów będzie znakomitym dopełnieniem. Stolik kawowy - kalendarz Majów w naszym wydaniu to połączenie nowoczesnej formy, loftowej konstrukcji i naturalnego rzeźbionego drewna. To piękny eksponat, który trafi w najbardziej wyrafinowany gust i najbardziej wyszukane wnętrze.

Kalendarze Majów w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdują się stoły, ławy i stoliki kawowe, z kalendarzem Majów, w różnych wielkościach, formach i wielu wariantach wykończenia. Podstawowym elementem wystroju każdego wnętrza jest stół, ława lub stolik kawowy. To wokół nich toczy się nasza codzienność. Meble wybierane są ze względu na dostępną przestrzeń we wnętrzu oraz funkcję, jaką będą pełnić. W naszej ofercie znajdują się obecnie dwa wzory Kalendarza majów do wyboru: graficzny płaski lub PREMIUM płaskorzeźbiony. W obu przypadkach Kalendarz majów możemy dowolnie modyfikować.

Kalendarz majów na półkę lub komodę

Kalendarz Majów, Sun stone - Kamień słońca, Piedra del Sol

Piedra del Sol - Kamień Słońca to nazwa jednego z najważniejszych zabytków kultury Azteków - słynnego tarczokształtnego kamienia słonecznego. Ten mistyczny artefakt powstał w Meksyku w XIV-XV wieku i zawiera w sobie wiele symboli i elementów związanych z wierzeniami i kosmologią Azteków.

Na powierzchni kamienia znajduje się rzeźba, przedstawiająca dysk słoneczny otoczony koncentrycznymi kręgami, na których umieszczone są różne postacie i symbole. Według wierzeń Azteków, kamień ten miał magiczną moc i był używany do przepowiadania przyszłości oraz do obliczania czasu.

Piedra del Sol jest uważany za jeden z najważniejszych zabytków Meksyku i obecnie znajduje się w Muzeum Narodowym w Meksyku. Jego mistyczny charakter i tajemnicza historia przyciągają do niego turystów z całego świata.