Stoliki industrialne

Stoliki industrialne obecnie na rynku to hit wnętrzarski. Styl industrialny w meblarstwie, czerpie swoje inspiracje z okresu XIX i XX wieku. Podstawą stylu industrialnego jest minimalizm, surowość materiałów. Głównymi materiałami są metal, stal, drewno i szkło.
Stoliki industrialne buduje się wykorzystując ogólnie dostępne wyroby hutnicze - profile stalowe, pręty konstrukcyjne, prefabrykaty konstrukcyjne stalowe, a nawet części starych maszyn. Często pozostawia sie ślady poprodukcyjne takie jak spawy, szwy, wgniecenia, piętno czasu - patynę.

Dla kogo meble w stylu industrialnym?

Głównym adresatem mebli industrialnych są osoby ceniące sobie minimalizm, czystą i prostą formę, oraz funkcjonalność. Stoliki indystrialne dają możliwość pełnej personalizacji, przez to można je dostosować praktycznie do każdego wnętrza. Od wnętrza klasycznego do typowo surowego loftowego. Projektując wnętrze możemy bardzo dokładnie określić jak mają wyglądać nasze meble i dokładnie w taki sposób zostaną one wykonane. Nie zdajemy się na to co jest dostępne w magazynach sklepowych.
Obecnie stoliki industrialne wykonywane są na bazie spawanych konstrukcji stalowych, polerowanych, satynowanych, patynowanych lub malowanych na konkretny kolor. To daje pełną możliwość dostosowania wymiarów jak i sposobu wykończenia, a tych jest bardzo, bardzo dużo.

Poniżej przedstawiamy kilka projektów naszych stołów w stylu industrialnym. Każdy mebel wykonany jest indywidualnie.