Pytania dotyczące stolików

Czy stoliki są praktyczne, jak czyścić blat?

Nasze stoliki, pod względem utrzymania czystości traktujemy tak jak każdy inny mebel. Przed kurzem, pyłem, zabrudzeniami, chroni gruba szyba która znajduje się w zestawie. Jeśli już zdarzy się, że coś dostanie pod szybę, wystarczy ją unieść i usunąć zabrudzenia.

Pielęgnacja stolików, jak dbać o meble

Każdy mniejszy lub większy stolik wykonywany jest z drewna sezonowanego i suszonego do poziomu ok 9%.
Aby zapewnić meblom odpowiednie warunki, powinniśmy utrzymywać klimat pomieszczenia na poziomie ok 20-22'C oraz wilgotności powietrza od 55 do 65%.
Drewno pracuje, oddycha tak jak człowiek i zbyt suche powietrze powoduje, że drewno traci wilgotność, zaczyna się kurczyć.
Wtedy też może dojść do pęknięć strukturalnych. Są to bardzo duże siły działające na meble, powodujące wypaczanie się i wykręcanie. Nadmierna wilgoć będzie powodowała zwiększanie objętości drewna. Zadbajmy o odpowiednie warunki.
Pamiętajmy o tym, a będziemy cieszyć się naszymi meblami przez długie lata.

Czego unikać?
W okresie zimowym nie ustawiajmy mebli bezpośrednio przy źródle ciepła - kominek, grzejnik, kaloryfer.
Należy też zwrócić uwagę czy ogrzewanie podłogowe znajduje się bezpośrednio w miejscu ustawienia stolika i czy poziom wilgotności powietrza nie jest nadmiernie obniżony. W ekstremalnych sytuacjach powinno się zastosować nawilżacz powietrza, który zrównoważy poziom wilgotności do poziomu 55-65%.