Vegvísir - runiczny kompas ochronny

Płaskorzeźba drewniana

Średnica - 65cm
Grubość - 3,6-4cm
Materiał - dąb (drewno lite)
Waga - ok 8kg
Kolor - naturalny, dowolne wykończenie na życzenie.

„VEGG-vee-seer”

to słowo tłumaczy się jako „drogowskaz” lub „odnajdywanie drogi”. Jest to ośmioramienny kształt, a każdy punkt ma niepowtarzalny kształt. Jest to jeden z wielu islandzkich magicznych kijów, czyli galdrastafir, które podobno były używane do kierowania magią na określone sposoby. Były tam sigile ochrony, siły, przewodnictwa i pomocy w konkretnych zadaniach lub dziedzinach życia. W wielu przypadkach symbole powstały przez połączenie run, które tworzyły alfabet staronordyjski . Zostały narysowane na określonych obszarach ciała lub obiektach fizycznych, takich jak burty łodzi lub budynki. Pomimo tego, że Islandia oficjalnie jest chrześcijańska od X wieku, mitologia staronordycka przetrwała i przechodzi odrodzenie.

Co oznacza Kompas Wikingów?

Kompas wikingów niekoniecznie pochodzi z epoki wikingów, która trwała od VIII do XI wieku. Vegvísir jest wymieniony w rękopisie Huld (ukrytym), zebranym razem pod koniec XIX wieku przez Geira Vigfussona. Rękopis to zbiór 30 magicznych symboli z różnych czasów i objaśnień ich przeznaczenia. Intencja Vegvísira jest opisana w następujący sposób:

„Jeśli ten znak jest noszony, nigdy nie zbłądzisz podczas burzy lub złej pogody, nawet jeśli droga nie jest znana”.

Wróć

Proponowane produkty

Niestety, nie odnaleziono żadnego produktu.

Płaskorzeźba drewniana na ścianę

Płaskorzeźba drewniana na ścianę to jeden z wielu elementów dekoracyjnych, który znajduje się w ofercie Wyjątkowych Stolików. Przewagą płaskorzeźb ściennych z drewna nad fotografiami lub obrazami jest ich struktura oraz możliwości odpowiedniego oświetlenia. To właśnie światło wydobywa całe piękno z form przestrzennych nadając im trójwymiarowy kształt. Nasze płaskorzeźby wykonywane są z drewna, czyli materiału naturalnego - co jest ich całkowitym atutem. Płaskorzeźby drewniane są unikatowe i niepowtarzalne. Tworzą niesamowity klimat we wnętrzu, ocieplają je. Każda płaskorzeźba z drewna wykonywana jest indywidualnie na życzenie klienta. Daje to możliwość wykonania elementu dekoracyjnego w pożądanych wielkościach, formach, kolorach oraz kształtach. W naszej ofercie znajdują się płaskorzeźby tematyczne jak również płaskorzeźby całkowicie abstrakcyjne, pasujące do wnętrz nowoczesnych - każdy znajdzie coś dla siebie.

Dekoracje ścienne

Dekoracje ścienne to nie tylko obrazy czy fotografie, to również płaskorzeźby. Projektujemy i wykonujemy przestrzenne obrazy, które świetnie spełniają swoją rolę jako dekoracje ścienne. Każdy detal wykonujemy w oparciu o dostarczone projekty, jak również projektujemy samodzielnie. W naszej kolekcji znajdują się przestrzenne obrazy z drewna, przedstawiające znane na całym świecie artefakty, symbole religijne, symbole ochronne, ezoteryczne, elementy architektoniczne, historyczne itp. Dekoracje ścienne są ważne w każdym domu, mieszkaniu czy biurze. To one budują klimat wnętrza, dokładnie tak jak scenografie i rekwizyty na scenie teatru.
Drewno z jakiego wykonujemy nasze projekty jest niepowtarzalne, nie ma szans na to aby powstały dokładnie dwie takie same prace. Każda dekoracja wykonywana jest i wykańczana indywidualnie. Drewno znakomicie nadaje się do wykonywania detali do dekorowania ścian.