Mandala SRI YANTRA 65x65

Drewniana płaskorzeźba na ścianę

Wymiary - 65x65cm
Grubość - 3,6-4cm
Materiał - dąb (drewno lite)
Waga - ok 12kg
Kolor - naturalny, dowolne wykończenie na życzenie.

Sri Yantra, znana również jako Sri Chakra, jest bardzo ważnym symbolem filozofii hinduskiej znanej jako Tantra. Składa się z dziewięciu mandali opartych na nakładających się na siebie dziewięciu trójkątach różnej wielkości. Trójkąty skierowane w górę symbolizują Śiwę i męskość, podczas gdy trójkąty skierowane w dół reprezentują Śakti, boską kobiecość, również przedstawioną w mandali Yoni Yantra. Schemat jest otoczony płatkami lotosu reprezentującymi serce, które jest pojemnikiem Jaźni, a kiedy serce się otwiera, przychodzi zrozumienie. Kwadratowe struktury na zewnątrz jantry reprezentują materialny świat, który pokazują nam nasze zmysły, i symbol iluzji odrębności. Każda strona ma bramę skierowaną do środka. Te drzwi reprezentują przejście od zewnętrznego i materialnego do wewnętrznego i sacrum.

Ten starożytny symbol ma również ważne znaczenie kosmologiczne. W rzeczywistości zaobserwowano, że projekt Sri Yantry, a w szczególności trójkątów, jest oparty na zasadach Złotego Podziału, matematycznego i geometrycznego równania obserwowanego w całym stworzeniu. Śri Jantra portretuje ekspansję wszechświata zaczynając od środka mandali i opisuje połączenie energii żeńskiej i męskiej. Ta Mandala jest świetną wizualną pomocą do osiągnięcia wyższych stanów świadomości i głębokiej medytacji.

Wróć

Proponowane produkty

Niestety, nie odnaleziono żadnego produktu.

Płaskorzeźba drewniana na ścianę

Płaskorzeźba drewniana na ścianę to jeden z wielu elementów dekoracyjnych, który znajduje się w ofercie Wyjątkowych Stolików. Przewagą płaskorzeźb ściennych z drewna nad fotografiami lub obrazami jest ich struktura oraz możliwości odpowiedniego oświetlenia. To właśnie światło wydobywa całe piękno z form przestrzennych nadając im trójwymiarowy kształt. Nasze płaskorzeźby wykonywane są z drewna, czyli materiału naturalnego - co jest ich całkowitym atutem. Płaskorzeźby drewniane są unikatowe i niepowtarzalne. Tworzą niesamowity klimat we wnętrzu, ocieplają je. Każda płaskorzeźba z drewna wykonywana jest indywidualnie na życzenie klienta. Daje to możliwość wykonania elementu dekoracyjnego w pożądanych wielkościach, formach, kolorach oraz kształtach. W naszej ofercie znajdują się płaskorzeźby tematyczne jak również płaskorzeźby całkowicie abstrakcyjne, pasujące do wnętrz nowoczesnych - każdy znajdzie coś dla siebie.

Dekoracje ścienne

Dekoracje ścienne to nie tylko obrazy czy fotografie, to również płaskorzeźby. Projektujemy i wykonujemy przestrzenne obrazy, które świetnie spełniają swoją rolę jako dekoracje ścienne. Każdy detal wykonujemy w oparciu o dostarczone projekty, jak również projektujemy samodzielnie. W naszej kolekcji znajdują się przestrzenne obrazy z drewna, przedstawiające znane na całym świecie artefakty, symbole religijne, symbole ochronne, ezoteryczne, elementy architektoniczne, historyczne itp. Dekoracje ścienne są ważne w każdym domu, mieszkaniu czy biurze. To one budują klimat wnętrza, dokładnie tak jak scenografie i rekwizyty na scenie teatru.
Drewno z jakiego wykonujemy nasze projekty jest niepowtarzalne, nie ma szans na to aby powstały dokładnie dwie takie same prace. Każda dekoracja wykonywana jest i wykańczana indywidualnie. Drewno znakomicie nadaje się do wykonywania detali do dekorowania ścian.